Aktualności

Ostrzegamy przed próbami wyłudzenia danych osobowych!

2018-02-02 07:55:00

Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące informuje, że od kilku dni notujemy próby wyłudzenia danych osobowych pod pozorem wygrania sprzętu elektronicznego od Spółdzielni Telekomunikacyjnej „WIST” w Łące. Informujemy, że nie prowadzimy takich działań, a cała akcja jest próbą oszustwa.
 
Firma rozsyłająca wiadomości, podszywając się pod Spółdzielnię Telekomunikacyjną „WIST” w Łące, wprowadza w błąd Abonentów. Pod pozorem ankiety złożonej z kilku pytań, uczestnik zostaje poinformowany o wygraniu, np. laptopa lub tableta. Aby otrzymać nagrodę, należy podać swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu i e-mailem co skutkuje zapisaniem się do płatnej subskrypcji sms-ów i e-maili.
Podkreślamy, iż Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące nie jest organizatorem ww. konkursu. O sprawie dowiedzieliśmy się od naszych Abonentów i niezwłocznie podjęliśmy stosowne kroki aby zapobiegać takim oszustwom.
 
Informujemy również, że wszelkie promocje oferowane przez Spółdzielnię Telekomunikacyjną „WIST” w Łące są publikowane na stronie internetowej www.wist.com.pl, a w razie wątpliwości pełnych informacji udzielą nasi pracownicy z  Biur Obsługi Klienta w Łące  tel. 17 7721 200, 17 7727 700, w Sokołowie Młp. tel. 17 7729 200, w Czarnej tel. 17 7715 200 i w Kamieniu tel. 17 7720 200.

Apelujemy do naszych Abonentów o wzmożoną czujność i ograniczone zaufanie do informacji wyświetlanych na ekranie monitora, a także o przekazywanie informacji o tego typu zdarzeniach bezpośrednio odpowiednim organom ścigania.